Close
Skip to content
Kawy BIO

Kawy ekologiczne

Kawy BIO

Kawy organiczne, dla których unijny certyfikat EKO gwarantuje, że podczas ich produkcji nie użyto żadnych nawozów chemicznych oraz pestycydów, są zdrowe dla organizmu! W naszej ofercie BIO znajdują się tylko najwyższej jakości kawy premium lub speciality. Osobno, większość z nich posiada również certyfikat Fairtrade, który jest gwarancją uczciwego i transparentnego handlu na każdym etapie. Nasza palarnia posiada wymienione certyfikaty oraz prawo do używania ich znaków na etykietach.

Kawa Honduras
Kawa Honduras EKO

Kawa Honduras EKO

Certyfikowana kawa organiczna Honduras SHG, uprawiana jest na wysokościach 1500 m. n.p.m. W smaku wyczuć można średnią słodycz, nuty czekolady, orzechów z delikatną winogronową kwasowością.
Kawa Mexico EKO

Kawa Mexico EKO

Certyfikowana kawa organiczna. Łagodna, średnio palona o wysokiej zawartości kofeiny. Szczególnym akcentem wyczuwalnym w kawie jest posmak orzechowy z delikatną słodyczą mlecznej czekolady oraz nieznaczną owocową kwasowością.
Kawa Nicaragua Shg EKO

Kawa Nicaragua Shg EKO

Certyfikowana kawa organiczna. Delikatna kawa o średnim body z wyczuwalnym orzechowym akcentem, posmakiem czarnej herbaty oraz aromatem owoców cytrusowych.
Kawa Peru
Kawa Peru EKO

Kawa Peru GR1. EKO

Certyfikowana kawa organiczna o bardzo niskiej kwasowości i pełnym body. Charakterystyczne dla kaw z tego regionu są nuty ciemnej czekolady z wyczuwalną, delikatną słodyczą czerwonych owoców.