Close
Skip to content
palarnia kawy w zielonej górze

Kawy do ekspresów

Mieszanki kawowe (blends)

Kawy do ekspresów wymagają nieco innego podejścia na etapie profilowania palenia. Krótki czas ekstrakcji oraz wysokie ciśnienie w ekspresie sprawiają, że nie każdy model palenia jest odpowiedni do tego rodzaju parzenia. Kluczowe jest dla nas rozwiniecie słodyczy i odpowiedni balans smakowy. Nasza palarnia specjalizuje się w paleniu kaw do ekspresów ciśnieniowych. Rekomendujemy do nich nasze mieszanki, których unikalne receptury gwarantują zbalansowany smak a ich mnogość zaspokoi gusta większości kawoszy.

Kawa Carmello Blend

Carmello to połączenie etiopskich ziaren z regionu Sidamo z pięknymi, dużymi ziarnami z Nikaragui. Dzięki temu powstała mieszanka o średniej słodyczy, mocna z wyczuwalnym posmakiem rodzynek, czekolady oraz orzechów. 100% arabica.

Kawa Crema Blend

Crema Blend to połączenie najwyższej jakości organicznej kawy z Peru, brazylijskich ziaren odmiany Yellow Bourbon z dużymi ziarnami z Hondurasu. Takie zestawienie pozwoliło uzyskać kawę o wysokiej, czekoladowej słodyczy w połączeniu z nutami orzechowymi i wręcz niewyczuwalnej, owocowej kwasowości. Mieszanka palona z myślą o zastosowaniu do ekspresów automatycznych do czego świetnie się nadaje.

Kawa Espresso Blend

Ciemniej palona, mocna mieszanka najwyższej jakości arabiki z Brazylii oraz Kolumbii z dodatkiem dużych ziaren suszonej robusty z Indii. Idealna jako baza do kaw mlecznych : cappucino, latte. Świetnie nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych.

Kawa Espresso Supreme

Espresso Supreme to mieszanka stworzona dla amatorów klasycznego espresso, dla których orzech, czekolada, słodki posmak kakao oraz gęsta crema to podstawa kawowej kwintesencji. Kawa skomponowana z wielu singli dla utrzymania najwyższej powtarzalności smaku. Dzięki wykorzystaniu doskonałej, mytej robusty jest łagodna i jednocześnie posiada sporą dawkę kofeiny.

Kawa Gold Blend

Gold Blend to nasza propozycja mocnej i wyrazistej kawy, idealnej do ekspresów automatycznych i ciśnieniowych, a także do włoskich kawiarek. Niska kwasowość, zbalansowana słodycz i wysokie body. Połączenie ziaren robusty i arabiki gwarantują wysoką zawartość kofeiny. Zacznij nowy dzień z dobrą energią!

Kawa Heban Blend

Heban to połączenie najwyższej jakości brazylijskiej arabiki Brasilia Santos, doskonałej, mocnej robusty Brasilia Conillon z ziarnami z Kolumbii. Pierwsza pozyskiwana metodą suchą, pozostałe metodą na mokro. Słodkie i delikatne nuty arabiki przenikają się z wyraźnym, mocnym akcentem robusty o winnym zabarwieniu, dając zrównoważony smak.
Kawa Moka

Kawa Moka Blend

Moka to połączenie najlepszych arabik z Kolumbii oraz z regionu Djimmah w Etiopii. Dzięki temu posiada zarówno nuty owocowe, winne jak i orzechowy aromat ze słodyczą karmelu. Zdecydowany aromat i smak w typie « Mokka ».

Kawa Nova Blend

Nova Blend to połączenie najlepszych ziaren kaw, pochodzących z różnych regionów świata. Odpowiednio ciemniejsze palenie daje tu efekt pełnego smaku ze słodyczą karmelu a domieszka ziarna z Etiopii uzupełnia kompozycję delikatnym owocowym zabarwieniem. Kawa świetnie nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych. Mieszanka 100% arabica.

Kawa Polo Kotka Blend

Na pozór łagodna i delikatna, lekka i aksamitna . Niech jednak nie zwiodą Was te słodkie tony. W głębi duszy to ognista, czarna kocica, która gdy rano wpadnie w oko filiżance, nie pozwoli zwolnić tempa aż do późnego południa. Jej nastroje są niestałe. Charakter wahliwy, budowany szerokim pasmem geograficznym. Swoje orzechowe i czekoladowe cechy bierze po rodzinnych genach z Nicaragui, Kostaryki, Salvadoru i Peru. Cała siła i wigor zaś od sióstr z Indii pochodzą. 60% arabica, 40% robusta.
Kawa Sunrise

Kawa Sunrise Blend

Mieszanka kaw pochodzących z Brazylii, Nicaraguii oraz Kolumbii. Zbalansowany smak oraz niska kwasowość. Kwiatowy aromat, nuty cytrusowe w połączeniu ze słodyczą karmelu. Kawa w smaku łagodna, idealna na przebudzenie.

Kawa Słodki Drań Blend

Są charaktery stawiające sprawy zdecydowanie z właściwą sobie arogancją, jednocześnie będące świadome swej wielkiej wartości. Czynią to jednak z wyrafinowaną finezją, przez co nie sposób ich nie lubić. Przykładem nieokrzesanego słodziaka jest tu nasz blend. W podkładzie wyśmienity humor Brazylii Yellow Bourbon z powagą ziaren kolumbijskich, a do tego słodycz owocowych brzmień Etiopii Yirgacheffe.

Kawa Vesuvio Blend

Kawa 100% arabika, skomponowana dla miłośników niskiej kwasowości, nieco ciemniej palona. Wyczuć w niej można słodycz czekolady, miodu, oraz świeżych brzoskwiń. Obecne są tu przyjemne, migdałowe nuty. Idealne rozwiązanie pod espresso.