Close
Skip to content
Mieszanki kawowe (blends)

Kawy do ekspresów

Mieszanki kawowe (blends)

Kawy do ekspresów wymagają nieco innego podejścia na etapie profilowania palenia. Krótki czas ekstrakcji oraz wysokie ciśnienie w ekspresie sprawiają, że nie każdy model palenia jest odpowiedni do tego rodzaju parzenia. Kluczowe jest dla nas rozwiniecie słodyczy i odpowiedni balans smakowy. Nasza palarnia specjalizuje się w paleniu kaw do ekspresów ciśnieniowych. Rekomendujemy do nich nasze mieszanki, których unikalne receptury gwarantują zbalansowany smak a ich mnogość zaspokoi gusta większości kawoszy.

Kawy do ekspresu
Kawa Carmello Blend

Kawa Carmello Blend

Carmello to połączenie etiopskich ziaren z regionu Sidamo z pięknymi, dużymi ziarnami z Nikaragui. Dzięki temu powstała mieszanka o średniej słodyczy, mocna z wyczuwalnym posmakiem rodzynek, czekolady oraz orzechów. 100% arabica.
Kawa Crema Blend

Kawa Crema Blend

Crema Blend to połączenie najwyższej jakości organicznej kawy z Peru, brazylijskich ziaren odmiany Yellow Bourbon z dużymi ziarnami z Hondurasu. Takie zestawienie pozwoliło uzyskać kawę o wysokiej, czekoladowej słodyczy w połączeniu z nutami orzechowymi i wręcz niewyczuwalnej, owocowej kwasowości. Mieszanka palona z myślą o zastosowaniu do ekspresów automatycznych do czego świetnie się nadaje.
Kawa Espresso Blend

Kawa Espresso Blend

Ciemniej palona, mocna mieszanka najwyższej jakości arabiki z Brazylii oraz Kolumbii z dodatkiem dużych ziaren suszonej robusty z Indii. Idealna jako baza do kaw mlecznych : cappucino, latte. Świetnie nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych.
Kawy do ekspresu
Kawa Espresso Supreme

Kawa Espresso Supreme

Espresso Supreme to mieszanka stworzona dla amatorów klasycznego espresso, dla których orzech, czekolada, słodki posmak kakao oraz gęsta crema to podstawa kawowej kwintesencji. Kawa skomponowana z wielu singli dla utrzymania najwyższej powtarzalności smaku. Dzięki wykorzystaniu doskonałej, mytej robusty jest łagodna i jednocześnie posiada sporą dawkę kofeiny.
Kawa Gold Blend

Kawa Gold Blend

Gold Blend to nasza propozycja mocnej i wyrazistej kawy, idealnej do ekspresów automatycznych i ciśnieniowych, a także do włoskich kawiarek. Niska kwasowość, zbalansowana słodycz i wysokie body. Połączenie ziaren robusty i arabiki gwarantują wysoką zawartość kofeiny. Zacznij nowy dzień z dobrą energią!
Kawa Heban Blend

Kawa Heban Blend

Heban to połączenie najwyższej jakości brazylijskiej arabiki Brasilia Santos, doskonałej, mocnej robusty Brasilia Conillon z ziarnami z Kolumbii. Pierwsza pozyskiwana metodą suchą, pozostałe metodą na mokro. Słodkie i delikatne nuty arabiki przenikają się z wyraźnym, mocnym akcentem robusty o winnym zabarwieniu, dając zrównoważony smak.
Kawa Moka
Kawa Moka Blend

Kawa Moka Blend

Moka to połączenie najlepszych arabik z Kolumbii oraz z regionu Djimmah w Etiopii. Dzięki temu posiada zarówno nuty owocowe, winne jak i orzechowy aromat ze słodyczą karmelu. Zdecydowany aromat i smak w typie « Mokka ».
Kawa Nova Blend

Kawa Nova Blend

Nova Blend to połączenie najlepszych ziaren kaw, pochodzących z różnych regionów świata. Odpowiednio ciemniejsze palenie daje tu efekt pełnego smaku ze słodyczą karmelu a domieszka ziarna z Etiopii uzupełnia kompozycję delikatnym owocowym zabarwieniem. Kawa świetnie nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych. Mieszanka 100% arabica.
Kawa Polo Kotka Blend

Kawa Polo Kotka Blend

Na pozór łagodna i delikatna, lekka i aksamitna . Niech jednak nie zwiodą Was te słodkie tony. W głębi duszy to ognista, czarna kocica, która gdy rano wpadnie w oko filiżance, nie pozwoli zwolnić tempa aż do późnego południa. Jej nastroje są niestałe. Charakter wahliwy, budowany szerokim pasmem geograficznym. Swoje orzechowe i czekoladowe cechy bierze po rodzinnych genach z Nicaragui, Kostaryki, Salvadoru i Peru. Cała siła i wigor zaś od sióstr z Indii pochodzą. 60% arabica, 40% robusta.
Kawa Sunrise
Kawa Sunrise Blend

Kawa Sunrise Blend

Mieszanka kaw pochodzących z Brazylii, Nicaraguii oraz Kolumbii. Zbalansowany smak oraz niska kwasowość. Kwiatowy aromat, nuty cytrusowe w połączeniu ze słodyczą karmelu. Kawa w smaku łagodna, idealna na przebudzenie.
Kawa Słodki Drań

Kawa Słodki Drań Blend

Są charaktery stawiające sprawy zdecydowanie z właściwą sobie arogancją, jednocześnie będące świadome swej wielkiej wartości. Czynią to jednak z wyrafinowaną finezją, przez co nie sposób ich nie lubić. Przykładem nieokrzesanego słodziaka jest tu nasz blend. W podkładzie wyśmienity humor Brazylii Yellow Bourbon z powagą ziaren kolumbijskich, a do tego słodycz owocowych brzmień Etiopii Yirgacheffe.
Kawa Vesuvio Blend

Kawa Vesuvio Blend

Kawa 100% arabika, skomponowana dla miłośników niskiej kwasowości, nieco ciemniej palona. Wyczuć w niej można słodycz czekolady, miodu, oraz świeżych brzoskwiń. Obecne są tu przyjemne, migdałowe nuty. Idealne rozwiązanie pod espresso.